S LÁSKOU :)

 

Blíží se Valentýn, svátek všech zamilovaných! 

Jste zamilovaní do svého domova a toužíte po tom, aby byl co nejhezčí a nejpříjemnější? S láskou k bydlení je to jako s jinými city – nutí nás neustále naše místo pro život zdokonalovat a zútulňovat, včetně práce s barvami. 

K Valentýnu neodmyslitelně patří červená barva.

Červená je silně dominantní variantou pro dekorace všeho druhu. Je to barva životní síly, aktivity, potěšení z činnosti a také dobrého kontaktu s okolím. Červenou barvu řadíme k teplým barvám a jako taková tedy pocitově zahřeje nejen místnost, ale i její obyvatele. Je všeobecně známo, že volbou barvy v interiéru dovedeme pocitově snížit nebo zvýšit teplotu v místnosti až o 6°C.

Tato výrazná barva navíc značí touhu po silných a hlubokých zážitcích, po úspěchu. Téměř  ve všech kulturách vždy byla první barvou červená. Symboliku jí propůjčují krev a oheň, jedná se tak o barvu životní síly. Podle archeologických nálezů z období mladého paleolitu si touto barvou maloval tělo pravěký člověk. 

Aby červená barva nepůsobila v interiéru agresivně, je potřeba s ní nakládat velice opatrně. Červená si výborně rozumí s přírodními materiály, zvláště těmi s příměsí hnědé. Dodá pak interiéru domáckost, pocit pohodlí a klidu. S vhodně zvolenými doplňky a barvou nábytku se není, ani v případě velké plochy, jako jsou závěsy nebo záclony, čeho bát.

Nedokáže si vybrat sami? Nevíte jak vhodně sladit interiér? Nebojte se nás kontaktovat.

  

Společně najdeme řešení ;) 

DEKORSTUDIO PRAHA

ZÁCLONY, ZÁVĚSY, BYTOVÝ TEXTIL PRAHA

Chcete získat více informací?