DOKONALÁ ÚPRAVA OKNA

Harmonie a kontrast

při výběru dekorační látky vždy nejdříve zvažte celkový ráz interiéru. Hladké materiály dokážou fantasticky doladit jednobarevné stěny a podlahy. 

Pokud od hladké látky nehodláte ustoupit a přitom v minimalistickém pojetí postrádáte kontrast a shledáváte interiér monotónním, pak je třeba oživit stěny alespoň tapetou nebo obrazy. 

U vzorovaných látek je klíčem k úspěchu dokonalá vyváženost. Měli by jste mít jasnou představu, jakého vizuálního efektu chcete dosáhnout. Pokud jasno nemáte a tápete, využijte pomoc bytového designera, který má více zkušeností a vidí interiér z nezávislého pohledu. 

Při výběru látky je potřeba pečlivě zvážit její vlastnosti a přednosti. U hladkých látek, které postrádají vzor, který by upoutal pozornost jsou podstatné struktura, poddajnost a splývavost. 

Chcete – li aby se velké vzory předvedly v celé své kráse, nepoužívejte je na malá okna. Na velkých oknech látku s malým vzorem nejdříve vyzkoušejte. Je dost možné, že malý vzorek bude zanikat a ztrácet tak na zajímavosti. 

Spojení hladké a vzorované látky se nebojte. Velice hezké jsou horní i dolní lemy.  

   

Chcete získat více informací?