DRUHY ZÁCLON

Záclony jednobarevné bez vzoru

 • Hladké záclony bez vzoru jsou nejvhodnější zejména jako doplněk ke vzorovaným závěsům nebo pro ty, kdo vyznávají spíše jednoduchý a čistý styl 

 

Záclony jednobarevné se vzory

 • Vzorek udělá každou záclonu zajímavější, vhodné do velmi jednoduše vybavených interiérů. 

 

Záclony vzorované vícebarevné

 • Většinou na různých podkladech, společným jmenovatelem pro všechny je použití více barev. 

Záclony vyšívané

 • Dříve patřily vyšívané záclony mezi velmi luxusní a drahé zboží. Dnes se už díky novým vyspělým technologiím výroby stávají cenově mnohem dostupnější.
 • Tradičně se pro svou zdobnost vyšívané záclony nejvíce využívaly v klasičtějších interiérech. I to se však změnilo! Vyšívané záclony dnes často dostávají různé moderní a geometrické vzory. Proto se mnohdy vyšívané záclony dají s úspěchem použít i v moderně zařízených interiérech.
 • Výšivky většinou bývají na voálu nebo na jemné síťovině, která působí ještě luxusnějším dojmem. 

Záclony dětské

 • Dětské záclony často mívají pestřejší vzory, není to ale pravidlem. Některé typy dětských záclon mají vzorek na motivy populárních pohádkových postaviček, jiné dětské záclony zdobí například barevní motýlci, květinky či hvězdičky, nebo třeba jen jednoduchý geometrický vzorek

 

Záclony vitrážkové

 • Vitrážkové záclony se většinou používají do kuchyňských nebo střešních oken. Jsou to krátké záclony, standardně se vyrábějí v šířkách od 30 do 90 centimetrů, často bývají vyšívané.
 • Tyto krátké záclonky většinou mívají v horní části vyšitá oka, kterými se provlékají tyče. 

 

Organzové záclony

-Záclony z organzy vypadají velmi luxusně. Tento materiál můžeme nařasit až 1:3. Organza je tkaná hustě z velmi jemných vláken, látka však zároveň zůstává průhledná. Působí velmi lehce, vzdušně a nadčasově. 

ZÁVĚSY 

Voálové záclony

Nejvyhledávanější typ záclon pro svůj poměr cena – funkčnost, kvalita. Není ale voál jako voál. Ty nejlevnější typy, které díky svému levnému zpracování mohou být cenově nejlevnější jsou tuhé, nesplývají, nemají olůvko, můžou se srážet, po ušití trčet, nejsou splývavé, a dají se težko žehlit. Voálové záclony jsou relativně hustě tkané a hladké záclony, v porovnání s organzou však mívají hrubší strukturu, jsou oproti organze méně průhledné.

Výhodou voálových záclon bývá jejich snadná údržba, příjemný moderní vzhled a praktičnost. Hodí se do každého typu interiéru. 

šití záclon

Záclony batist

 • Batistové záclony mají plátnovou vazbu a vyznačují se přírodním vzhledem, třebaže ve většině případů se jedná o tkaninu z polyesteru. Velmi sluší rustikálnímu a klasickému vybavení interiéru.

 

Záclony poloprůhledné „in between“

 • Poloprůhledné záclony – In between – se dají použít jako hustší, méně průhledné záclony, tam, kde máme v místnostech velmi ostré slunce, nebo jako velmi lehké závěsy. Záclony typu in between mají tu výhodu, že vzhledově částečně nahradí závěsy (obzvlášť když se stáhnou do boku), ale zároveň si zachovávají alespoň částečnou průhlednost. 

 

Záclony crashové

 • Crashované záclony vyrobeny s již s pomačkaným vzhledem. Nežehlíme, neboť by ztratily svůj typický pomačkaný vzhled. Na údržbu velmi praktické.

 

Záclony síťované a „prší“

 • Tyto záclony bývají buď úplně hladké, nebo mají velmi jemný nenápadný vzorek, většinou v podobě svislých čárek nebo teček. 

 

Záclony žakárové

 • žakárové záclony se vyznačují hrubší a vzdušnou strukturou
 • Pod tímto názvem se ukrývá záclona s vytkávaným vzorem. Hlavním znakem žakárového vzoru je změna směru nití při tkaní. Na materiálu změnou směru při tkaní vznikají krásné vzory.

Záclony nehořlavé

Nehořlavé záclony najdou uplatnění především tam, kde hrozí zvýšené riziko vzplanutí, jako třeba v kuchyních, a tam, kde se schází větší množství lidí. Mohou to být například různé hotely, restaurace, sály či společenské místnosti a kanceláře.

V některých případech použití nehořlavých záclon výslovně vyžaduje zákon (např. hotely, kulturní centra, konferenční místnosti a sály), jindy nehořlavé záclony zohledňují pojišťovny a často si nehořlavé záclony pořizují zodpovědní majitelé domů a provozovatelé různých zařízení pro pocit většího bezpečí.

Nehořlavé záclony bývají kvůli speciálním úpravám a tkaní o něco dražší než běžné záclony. Jejich výběr je poměrně široký.

nehořlavé závěsy occidental occidental 

 

 

NAPIŠTE NÁM