LÁTKY INSPIROVANÉ HISTORIÍ

dekorační závěsy

DEKORAČNÍ LÁTKA GUSTAV KLIMT

Dekorační materiál inspirovaný Gustavem Klimtem, rakouským malířem, žijícím převážně ve Vídni
Jeho nejslavnějšími díly jsou Zlatá Adele, Polibek, Judith.
Měl vlivné postavení v umění monarchie a byl oblíbeným portrétistou vídeňské společnosti. Patří mu klíčové postavení v rakouských dějinách umění.  
 
 

DEKORAČNÍ LÁTKA FRANCIE KOLEM ROKU 1760-1770 

Dekorační materiál vhodný i jako potahový 
16. května 1770 se patnáctiletý korunní princ Ludvík XVI. oženil s o rok mladší habsburskou princeznou Marií Antonií (Marií Antoinettou), dcerou císařského páru Františka I. Štěpána a Marie Terezie, aby tak upevnili francouzsko-rakouské vztahy. 
V tu doby vládlo mimo Ludvíka XVI. a Marie Antoinetty i rokoko. Půvabné kudrlinkové ozdoby a rostlinné motivy zdobí každou stavbu a hýří zlatou a bílou barvou. Záliba v okázalé ornamentice se projevovala v architektuře, malířství, sochařství, uměleckém kovářství atd. Radost z přírody je reakcí na dogmatismus baroka a předzvěstí romantismu.  

DEKORAČNÍ LÁTKA SLUNEČNICE 

1880 – 1888 TVORBA VINCENTA VAN GOGHA – Postinpresionismus 

Slunečnice (francouzsky Tournesols) je název dvou řad zátiší s květy slunečnic, která vytvořil nizozemský malíř Vincent van Gogh. První řada, která vznikla v Paříži roku 1887, znázorňuje květiny ležící na zemi, zatímco druhá řada, již van Gogh vytvořil o rok později v Arles, ukazuje květy ve váze. 
 

DEKORAČNÍ LÁTKA IMPRESIONALISMUS

 
Claude Monet – francouzský impresioistický malíř a grafik. Monet je pravý otec impresionismu. Začal jako žák ve studiu malíře Boudina. Především vycházel ze Manetova stylu. Jeho obrazy jsou plné zářivých barev a odrazů – naplněné světlem. Svá plátna pokrýval bezpočtem jednotlivých tahů štětce. Barvy se čistě blyští z obrazu a vytvářejí dojem neklidu a životnosti krajiny. 
 
 

Chcete získat více informací?