VÝBĚR VHODNÉHO ZÁVĚSU

Pokud chceme dosáhnout co nejhezčího výsledku, musíme vybrat pro dané místo vhodný tip záclon nebo závěsů. Správným výběrem dosáhneme toho, že závěsy a záclony podtrhnou celkový vzhled interiéru a zařízení místnosti. 

Charakter místnosti je velmi důležitý. Tradiční, složitě aranžované závěsy z těžkých materiálů jsou vhodné spíše pro salon, halu, jídelnu nebo interiéry dobové, hotely nebo restaurace. Naopak volnější, vzdušnější závěsy z lehčích materiálů se hodí pro kuchyň nebo obývací pokoje a ložnice. Obzvláště do kuchyně jsou velice oblíbené římské roletky.

Závěs by měl podtrhnout a umocnit celkovou atmosféru pokoje. Zda bude plnit funkci dekorativní nebo funkční, to už je na nás. 

Druh okna je nezanedbatelná věc při pořizování záclon a závěsů. Při výběru musíme brát zřetel na jaký druh okna záclonu nebo závěs pořizujeme. Musíme brát zřetel zejména na tvar okna a způsob otvírání.

Celkový výsledek a dojem z interiéru závisí do značné míry na správné volbě materiálu. Jak vybrat vhodnou strukturu a barvu závěsu se dočtete zde http://www.dekorstudiopraha.cz/inspirace/vyber-vhodne-barvy-zavesu-a-vzoru-zavesu/ Závěsy a záclony mohou buď na první pohled upoutat nebo jen lehce podtrhnout vybavení místnosti a její funkci.

Pevnější a tužší materiály jako je hedvábí, taft, satén a brokát, použijeme spíše v reprezentativních prostorách. Bavlna, len a vlna působí lehce a nekonvenčně. Chceme-li místnost prosvětlit, použijeme lehký, průsvitný materiál. Těžší materiály brání slunci, regulují teplotu, tlumí hluk, lépe chrání naše soukromí a v neposlední řadě cloní nepěkný výhled z okna.

Vždy je potřeba místnost posuzovat individuálně. Proto MY JEZDÍME ZA VÁMI. 

Vozíme s sebou velký výběr materiálů dle Vašich představ a preferencí a pokud si nevyberete a budete chtít vidět další materiály pro záclony a závěsy, přijedeme znovu;)

Pro objednání konzultace v interiéru nás neváhejte kontaktovat na tel čísle 777 425 427 nebo emailem dekorstudiopraha@email.cz

       

Chcete získat více informací?

DEKORSTUDIO PRAHA

Záclony a závěsy, bytový textil, rolety, závěsné systémy, kolejnice, garnýže, dekorativní tyče  Praha