ZÁCLONY VE VENKOVSKÉM STYLU

bytový textil praha

VENKOVSKÝ STYL V INTERIÉRU DOLADÍ TEXTILNÍ DOPLŇKY 

Každá chaloupka si zaslouží být jako ze žurnálu. Jezdíme si na chalupu odpočinout. Jak doladit venkovský interiér s pomocí záclon a závěsů? Jak vlastně poznáme venkovský interiér? 

Zásada, na které je postaven celý venkovský styl, je v přírodních materiálech a motivech použitých v interiéru i na textiliích. U venkovského stylu se zaměřte na krásu jednoduchých vzorů. Venkovský styl má rád přírodu a tradici a v neposlední řadě, řemeslnou poctivost. 

 

Do interiéru v duchu venkova vybírejte textilie buď čistě bílé nebo s jemným proužkem či kostičkou. Oblibě se těší také prošívaní nebo patchwork. Trefou do černého bude povlečení s květinovými motivy. Lemováním krajkou a vitrážkovou záclonkou nic nepokazíme. Obloukem bychom se měli vyhnout vysoce lesklým garnýžím a textiliím. Vzory na materiálu nevolíme abstraktní. Nesmrtelným kanafasem navodíme atmosféru country, výšivka a krajka navodí atmosféru luxusně pojatého rustikálního stylu, květinový vzor vytvoří romantickou atmosféru.  

 

POZVĚTE SI DESIGNÉRA A VYBERTE SI ZÁCLONY A ZÁVĚSY V POHODLÍ DOMOVA   

Šití záclon a závěsů v country stylu 

Hodí se vlámské sklady, jednoduché řasící pásky, řasící páska na tyč, tunýlky, či poutka. Materiál řasíme méně. 

U garnýží platí, že čím přirozenější vzhled, tím lépe. Skvěle se hodí dekorativní dřevěné tyče, kovové garnýže s úpravou antik.  

Závěsy a záclony ve venkovském stylu můžeme obzvláštnit barevnými lemy a to i v kontrastních barvách, vázačkou nebo úvazy v kontrastních barvách, krajkou, mašličkou, můžeme zvolit i podobné vzory (velkou kostičku, malou kostičku). Nic nepřeháníme, aby interiér působil vkusně, ale můžeme si hrát více než v moderním interiéru.

Chcete získat více informací?

 

  

NAPIŠTE NÁM