CHYBY PŘI VYBÍRÁNÍ A MĚŘENÍ ZÁCLON A ZÁVĚSŮ

ZÁCLONY PRAHA ZÁVĚSY

Jak docílit dokonalého efektu s použitím záclon a závěsů v interiéru?

Velkou chybou při počítání spotřeby záclon a závěsů je počítat záclonu nebo dekorační závěs dle rozměrů výklenků. Spotřeba materiálu se počítá dle délky závěsného systému. U délky závěsného systému je potřeba počítat s přesahy, u přesahů je potřeba kalkulovat s množstvím materiálu (myslet na to jak velké množství dekoračního materiálu bude např. u závěsů shrnuto na okraji), aby přesah kolejnic nebyl tak malý, že nám závěs bude zasahovat do okna tolik, že nám bude brát světlo v prostoru, když pomineme to, že nám bude překážet a mohl by se i zničit špatným umístěním (přivíráme ho do okna, protože fouká vítr a závěs překáží). Nejdříve je potřeba ujasnit si, zda máte zájem o kolejnice stropní nebo na konzolky, pomoci vám se rozhodnout může cit pro prostor v poměru velikost místnosti – výška stropu. Kolejnice na konzolky se umisťují nad okenní výklenek, opět velkou roli hraje cit pro prostor. Standardně se umisťují 10 cm nad okenní výklenek, každý interiér je ale originální, každý si proto žádá individuální pohled a přístup.
Pokud zvolíme kolejnice stropní, je potřeba myslet i na odsazení závěsného systému od stropu. To proto, aby se nám v celkovém výsledku záclona nebo závěs neválel po topení

Od kolejnic nebo jiného závěsného systému se pak počítá výška pro šití záclon a závěsů. Důležité je i upevnění záclon k závěsnému systému. Je potřeba myslet na to, zda na zácloně či závěsu chceme mít řasící pásku ( a jakou) nebo tunýlek, či žabky a také na správné řasení, aby celkový výsledek nevypadal tak, že jsme si před okno natáhli poměrně drahou plachtu. Při počítání spotřeby materiálu myslíme i na to, zda chceme kolejnici zakrýt, či nikoli.

Řasící páska

Materiál je nejlépe vybírat v prostoru, kde bude umístěn a to proto, že nikde jinde nebudete lépe vidět, jak bude VE SKUTEČNOSTI VYPADAT. Nikde jinde nejsou takové světelné podmínky. Na světelných podmínkách velmi záleží. Jinak materiál vypadá na denním světle a jinak v prostoru pod umělým světlem.

Zde pro představu totožný materiál, (ano, opravdu je to stejná barva;) v prostoru kde jsou jiné světelné podmínky (ložnice žluté teplé světlo, obývací pokoj bílé studené světlo)


Dekorační závěsy a bytový textil včetně šití Praha
Dekorační závěsy a bytový textil včetně šití Praha

Nevybírejte záclony a závěsy na denním světle. Nikdy nemáte v interiéru tolik světla jako ve dne venku. Uděláte si tak zkreslenou představu o celkovém dojmu hotové dekorace.

Zatemňovací závěsy Praha

Jak barvy v interiéru působí, jaké barvy vám opticky místnost zvětší a jaké barvy naopak opticky zmenší strop se můžete dočíst v našem článku
https://www.dekorstudiopraha.cz/inspirace/vyber-vhodne-barvy-zavesu-a-vzoru-zavesu/

Chcete získat více informací?