CHYBY PŘI VYBÍRÁNÍ A MĚŘENÍ ZÁCLON A ZÁVĚSŮ

ZÁCLONY PRAHA ZÁVĚSY

Jak docílit dokonalého efektu s použitím záclon a závěsů v interiéru?

Velkou chybou při počítání spotřeby záclon a závěsů je počítat záclonu nebo dekorační závěs dle rozměrů výklenků. Spotřeba materiálu se počítá dle délky závěsného systému. U délky závěsného systému je potřeba počítat s přesahy, u přesahů je potřeba kalkulovat s množstvím materiálu (myslet na to jak velké množství dekoračního materiálu bude např. u závěsů shrnuto na okraji), aby přesah kolejnic nebyl tak malý, že nám závěs bude zasahovat do okna tolik, že nám bude brát světlo v prostoru, když pomineme to, že nám bude překážet a mohl by se i zničit špatným umístěním (přivíráme ho do okna, protože fouká vítr a závěs překáží). Nejdříve je potřeba ujasnit si, zda máte zájem o kolejnice stropní nebo na konzolky, pomoci vám se rozhodnout může cit pro prostor v poměru velikost místnosti – výška stropu. Kolejnice na konzolky se umisťují nad okenní výklenek, opět velkou roli hraje cit pro prostor. Standardně se umisťují 10 cm – 15 cm nad okenní výklenek, každý interiér je ale originální, každý si proto žádá individuální pohled a přístup.
Pokud zvolíme kolejnice stropní, je potřeba myslet i na odsazení závěsného systému od stropu. To proto, aby se nám v celkovém výsledku záclona nebo závěs neválel po topení:)

Od kolejnic nebo jiného závěsného systému se pak počítá výška pro šití záclon a závěsů. Důležité je i upevnění záclon k závěsnému systému. Je potřeba myslet na to, zda na zácloně či závěsu chceme mít řasící pásku ( a jakou) nebo tunýlek, či žabky a také na správné řasení, aby celkový výsledek nevypadal tak, že jsme si před okno natáhli poměrně drahou plachtu. Při počítání spotřeby materiálu myslíme i na to, zda chceme kolejnici zakrýt, či nikoli.

Řasící páska

Materiál je nejlépe vybírat v prostoru, kde bude umístěn a to proto, že nikde jinde nebudete lépe vidět, jak bude VE SKUTEČNOSTI VYPADAT. Nikde jinde nejsou takové světelné podmínky. Na světelných podmínkách velmi záleží. Jinak materiál vypadá na denním světle a jinak v prostoru pod umělým světlem.

Zde pro představu totožný materiál, (ano, opravdu je to stejná barva;) v prostoru kde jsou jiné světelné podmínky (ložnice žluté teplé světlo, obývací pokoj bílé studené světlo).


Dekorační závěsy a bytový textil včetně šití Praha
Dekorační závěsy a bytový textil včetně šití Praha

Nevybírejte záclony a závěsy na denním světle. Nikdy nemáte v interiéru tolik světla jako ve dne venku. Uděláte si tak zkreslenou představu o celkovém dojmu hotové dekorace. Vždy měřte výšku strop – zem zcela přesně. Pokud ještě nemáte podlahovou krytinu, nezapomeňte na ni! ;)

Zatemňovací závěsy Praha

Jak barvy v interiéru působí, jaké barvy vám opticky místnost zvětší a jaké barvy naopak opticky zmenší strop se můžete dočíst v našem článku
https://www.dekorstudiopraha.cz/inspirace/vyber-vhodne-barvy-zavesu-a-vzoru-zavesu/

Chcete získat více informací?

NAPIŠTE NÁM