ZÁCLONY, ZÁVĚSY, PLISSÉ, KOLEJNICE A JINÉ ZÁVĚSNÉ SYSTÉMY NA MÍRU

Kolejnice rovné, stropní, s koncovým rohem nebo ohybem, průjezdné do rohů, dekorativní tyče, mnoho druhů záclon, materiálů na závěsy a troufáme si říci, největší výběr zatemňovacích závěsů v Praze. Samozřejmě myslíme ty blackoutové, co jsou opravdu 100% zatemňovací. V nabídce máme i jejich „light“ verze, závěsy dimoutové, zatemňující zhruba 70-85 %

Nabídnout můžeme konzultaci a zaměření v interiéru 1 460,- vč. dopravy a výpočtu kalkulace bez DPH – Praha a blízké okolí.

Konzultaci a výběr materiálů pro předběžnou kalkulaci můžeme nabídnout i bez jakékoli úhrady na vzorkovně Prosecká 683/115. Je potřeba si předem domluvit schůzku. Je potřeba mít naměřeno (délky závěsných systémů, výšky hotového) Pokud by jste chtěli poradit ohledně materiálů či barevnosti, tak nejlépe i foto interiéru. Kalkulace je pak v obou případech zasílána na email, případně se dále upravuje. Naštěstí nepracujeme s železem nebo jinými stavebními materiály, u nás se tedy žádné zdražování o několikanásobky původní ceny nekoná. 

Cena zakázky se pak odvíjí od vybraného materiálu  Ceník dekorstudiopraha

Pro předběžnou kalkulaci emailem potřebujete u zakázky na míru vědět:

-délky závěsných systémů (ne otvorů=výklenků oken) 

-výšky strop-zem nebo hotových ušitých záclon / závěsů

-materiál

Bez těchto údajů se nedá zakázka vypočítat

Proč nelze odhadem sdělit cenu? Nelze, mohli bychom odhadovat do nekonečna. Je velmi mnoho druhů materiálů, barev, vzorů, dodavatelů, materiály pro záclony hladké, se strukturou, se vzorem, s bordurkou, materiály na závěsy v šíři 140 cm, 280 cm, 300 cm se strukturou, hladké, se vzorem, exkluzivní, dimoutové – nejsou plně zatemňovací, blackoutové – jsou 100% zatemňovací, nehořlavé a tak podobně :) Každý materiál má jinou cenu a jinak se zpracovává. Je to jako kdyby jste chtěli skříň na míru, ale nevybrali si materiál, ze které chcete skříň zhotovit. Vyšel by vám velice spekulativní výpočet. 

Víte např. že materiálu v šíři 140 cm potřebujete většinou dvojnásobné množství než v šíři 280cm? Víte např. že materiál v šíři 280 cm je většinou na běžný metr dražší, ale ve výsledku je zakázka levnější? 

S tím vším počítáme, když vytváříme interiéry :) 

Spekulativní kalkulace nevytváříme.

Pokud závěsné systémy nemáte a jejich délku nevíte, nevadí, u nás je k dostání vše kompletně, včetně montáže i řasení a věšení hotových záclon a závěsů

Chcete si předběžně vypočítat zakázku na míru sami? 

Výpočet zakázky dle ceníku můžete provést:

délka závěsného systému x (1,5, 2, 2,5 = řasení materiálu) = potřebné množství materiálu

potřebné množství materiálu x výška strop zem (nebo hotového ušitého – liší se na materiálu) = m2 šití x cena šití

jako potřebného množství materiálu potřebujete i řasící pásku x cena pásky = cena pásky celkem

sečíst vše dohromady = celková cena 

 

 

Proč k nám neposílat fotografii výklenků oken 

Z této a podobných fotografií bohužel neporadíme, vidíme výklenek, místnost nevidíme, přesahy nevidíme.  Takže vlastně vidíme pouze to, co je důležité až v DRUHÉ ŘADĚ. Okno, dekorace oken pro nás není, nebylo a nikdy nebude JEN DÍRA VE ZDI.

Jak má být dlouhá kolejnice…Myslel jsem, že mi poradíte

Poradíme a rádi, ale pouze s informací „Výklenek měří 150 cm“ bohužel těžko. U práce na míru bez použití „kusovek“ (= výklenek měří 150 cm, musím tedy použít tyč 180 – 200 cm)  nejsou žádné standardizované postupy. Potřebujeme minimálně foto interiéru pokud máme poradit „od stolu“ ;) 

1) Spotřeba materiálu se počítá na délku závěsného systému
2)délka závěsného systému se určuje: výklenek + přesahy
3)Přesahy se určují dle materiálu 
Vidíte tu návaznost? Jedno navazuje na druhé;) 
Pokud chceme prostor zcela zatemnit, nejlepší řešení je závěs od stěny ke stěně, od stropu k zemi. 
Zde si položte otázku: Topím v ložnici tolik, že mi bude vadit, když budu mít závěs před topením? Pokud ano, je nutné mít kratší přesah nebo krátký závěs. 
Pokud vadí světlo a přesahy máme krátké, je pro vás jen jedna volba a tou je kolejnice s koncovým ohybem (aby jste zabránil mezeře mezi stěnou a kolejnicí a tím pronikání světla do prostoru) K topení máte velmi málo cm, pokud dáte závěs na dva kusy, bude vám pohledově levý kus velmi zasahovat do okna, takže doporučuji v tomto případě kus závěsu pouze jeden, umístěný na pohledově pravou stranu. 
Pokud si na tuto otázku odpovíte Ne, nevadí, doporučuji stropní kolejnici od stěny ke stěně. Můžete pak mít 2 ks závěsu, místnost se opticky zvětší a pomůžete i zatemnění prostoru. 
Dle toho je tedy potom potřeba okno naměřit. 
 

Proč se neměří výklenky oken, když chceme zjistit spotřebu =  cenu materiálu, šití a řasící pásky? 

Protože pouze výklenky oken nezakrýváme. Pokud bychom počítali materiál pouze na výklenky, ve výsledku máme materiálu málo. Pokud nemáme na materiál – např. pro závěsy dostatečně dlouhé přesahy (na stěně od výklenku) materiál nám při shrnutí do strany zůstává v okně a bere nám světlo. Také se nám může v určitých interiérech okno nedobře otevírat, záclona nám může např. u balkónového okna při průvanu uvíznout v okně a malér, který by se nám nestal, kdyby jsme shrnuli záclonu nebo závěs na stěnu je na světě. 

Myslíme prakticky, efektivně a hlavně trochu dopředu;) 

Pokud by jste počítali materiál pouze na výklenky a přesahy nikoli, tak např. u přesahů 40 cm z každé strany, což u balkónového okna materiál na závěs při shrnutí na stranu zabere, vám chybí při řasení 1:2  1,6 metrů materiálu! Je to hodně, že? :) Představte si, že by vám chybělo 1,6 m materiálu na podlahu.

 

Na konzultaci a zaměření v interiéru vám přivezeme ukázat mnoho vzorníků s materiály, poradíme ohledně závěsných systémů, porovnáme je k ostatnímu vybavení v interiéru (stěny, podlaha, nábytek, sedačka) v daných světelných podmínkách (světlo je důležité a nikam se nedá přenést) interiér zaměříme a po té vypočítáme a zašleme přesnou (ne spekulativní) kalkulaci na vybraný materiál na vaši emailovou adresu. Kalkulace se dá jakkoli upravit, přidat, ubrat na materiálu, vybrat jiný, dle vašeho cenového budgetu. 

 

Jak se taková kalkulace zakázky upravuje? 

Snížením nebo zvýšením řasení materiálu, případně výběrem jiného materiálu :) materiál totiž tvoří zhruba 70% z celkové ceny zakázky.

A proto je jeho výběr tak důležitý ;) 

Pro více informací, dotazy nebo pomoc s realizací jsme tu pro vás :)

https://www.firmy.cz/detail/13191376-dekor-studio-praha-praha-branik.html

NAPIŠTE NÁM

Záclony Praha, Závěsy Praha, Šití záclon a závěsů Praha, Zatemňovací závěsy Praha, záclony Příbram, záclony Nymburk, závěsy Mladá Boleslav, záclony Tábor, Záclony Klučov, Záclony a závěsy Nad Pramenem, Záclony Praha 4, Na Pramenech Praha, Závěsy Praha, Záclony Kurta Hubera, Záclony Praha 9, Záclony Čakovice. Záclony a závěsy Velvaria Horoměřice, Záclony Postřižín, Záclony, závěsy U Řepory, Záclony Mělník, Záclony a závěsy Praha 9, Závěsy Praha Kbely, Záclony Vysoký Újezd, Záclony Babice, Záclony U Boroviček Praha, Záclony Drahelčice, Záclony Císařská Drahelčice Rudná, Záclony Hostivař, Záclony Strašnická Praha, Interiérový designer Praha, Záclony Příbram, Záclony Dobřejovice, Záclony Řeporyje, Záclony a závěsy Dobřejovice U sadu, Záclony Průhonice, Záclony Praha 1, Záclony V háji Praha 7, OAKS RESORT PRAHA ZÁCLONY A ZÁVĚSY NEBŘENICE, Bytový designer Oaks resort, Záclony Uhříněves, Záclony na míru Olgy Havlové, Záclony Školní Sendražice Kolín, ROHAN CITY PRAHA, ROHAN BUSINESS CENTER, Záclony Nad Krocínkou Praha 9, Rodinné domy KVĚTNICE,
ZÁCLONY A ZÁVĚSY PRAGUE MARINA NOVA BY DARAMIS, Květnice Praha záclony, Látky na závěsy Praha, Záclony Vysoký Újezd u Berouna, Závěsy Jana Kreisla Vysoký Újezd, Chodovec, Záclony Chodovec, Záclony nové byty Praha, Výhledy Chodovec Klapálkova, Záclony Záběhlice, Záclony Nad Krocínkou, Záclony na míru Výhledy Chodovec Praha, Záclony na míru hotel Praha, Záclony Nová Chýně, Závěsy rolety Nová Chýně, Bydleni Kbeličky, Trio Radotín, Byty Nad Krocínkou, Rezidence Čakovice,