TRENDY BYTOVÝCH TEXTILIÍ, ZÁCLON A ZÁVĚSŮ

Trendy bytových textilií 2022 – 2023

V roce 2020 jsme byli všichni tak dlouho doma, až nás dost možná opustila chuť ke změnám i inspiraci. Teď, když se konečně můžeme svobodněji nadechnout, pohled ven těší mnohem víc. Tak co takhle dát vašim oknům zbrusu nový kabát v podobě závěsů a záclon? Okna jsou v interiéru velká, dobře viditelná a celistvá plocha. Stejně tak jako stěny a podlaha. Prozradíme vám aktuální trendy, které ale mají potenciál vydržet nejednu sezónu. Na změnu k lepšímu totiž není nikdy pozdě. 

Stejně jako všechny jiné obory, i interiérový design se neustále vyvíjí. Kdybychom měli shrnout aktuální dění v oboru do jednoho slova, bude to rozhodně: odvaha a samozřejmě funkčnost.  Závěsy, zatemňovací závěsy 100% blackout, záclony a římské látkové rolety totiž dávno nejsou jen o tom, aby splynuly – mají být svébytným prvkem, který plní svou funkci a zároveň má svůj vlastní charakter, který ladí s interiérem a ostatními prvky v interiéru. Co tedy na oknech v poslední době „frčí“? 

Kontrast

Proč nedoplnit místnost v jemných tónech kontrastní barvou nebo materiálem pro záclony a závěsy, který celkový dojem skvělé podtrhne? Právě proto třeba takový velur nebo samet nikdy nevypadl z módy, naopak se vrací. V moderních úpravách totiž nepůsobí nijak temně nebo vyzývavě, ale příjemně a útulně.

Rustikálnost

Boho styl nepatří pouze do módy, výrazně se dotýká i interiérového designu. Hrubé přírodní materiály závěsů a interiérových doplňků, které dávají dojem neopracovanosti a přirozenosti jsou tak čím dál častější volbou nejen pro insta bloggery a architekty. I naše portfolio na tuhle poptávku myslí. Pokud je vám tedy sympatický len a bavlna, v Dekorstudiupraha si vyberete.

Květena

Květy jsou nestárnoucí klasika, mění se jen měřítko / výraznost. V současnosti mají slovo spíše drobnější květové vzory, včetně abstraktnějších pojetí. Dekorační látky Dekor Studia kvetou celoročně, stačí si jen vybrat. Květinové vzory nabízíme na našich záclonách, závěsech, roletách i voálech.

Umělecké pojetí

Výrazné tahy štětcem nebo hravé tvarosloví – ve správné kombinaci a sladění dokáží umělecky pojaté látky okolo oken dodat vaší místnosti na sofistikovanosti. Pohled by se ale samozřejmě neměl rychle omrzet, na to je třeba myslet, když popustíte uzdu svému uměleckému já. Díky našemu poradenství přímo v interiéru si můžete být jisti, že láska na první pohled vám u vybraných závěsů a záclon vydrží na dlouho.

Zemité tóny a přírodní struktury

Hnědá, šedá, béžová jsou barvy, které se už dlouho objevují na všech interiérových prvcích napříč designovými trhy v Evropě i ve světě. Není se co divit – tyhle příjemné barvy jsou univerzální volbou pro kterékoli roční období a šikovně se dají zakomponovat téměř do jakéhokoliv stylu interiéru

Optimistická žlutá

Barva, která nemusí sednout na první dobrou každému. Právě v kombinaci právě se zemitými tóny, zejména šedou, mohou vytvořit příjemně retro kombinaci, která rozsvítí okna, ať už je venku jakkoli. Potvrzeno na řadě našich úspěšných realizací z poslední doby.  https://www.firmy.cz/detail/13191376-dekor-studio-praha-praha-branik.html 

Nádech minulosti v moderním provedení

Mezi trendy závěsů se také čím dál častěji objevují látky ve stylu historických tapiserií, nejčastěji s bohatými výšivkami flóry a fauny. I tady jsme vám schopni nabídnout možnosti výběru, vzhledem k našemu širokému portfoliu výrobců i ze zahraničí tak, abyste se doma cítili jako králové a královny. :)

Chcete upravit, doladit nebo kompletně změnit záclony, závěsy, bytový textil? Nevíte si rady a potřebujete někoho, kdo má v obrovské nabídce a současných trendech přehled? Veronika Maxová a Dekor Studio Praha jsou vám k dispozici s konzultací ve vašem interiéru. Na každém detailu u vás doma i nám záleží.

Velvaria Horoměřice, Byty Waltariho, Realizace interiérů Rezidence u lesa, Waltariho Praha 9 Hloubětín, Lappi Hloubětín, Suomi Hloubětín, Záclony Vantaa Waltariho Praha, Happi Milánská Praha, Záclony, závěsy Praha, záclony a závěsy Praha, realizace Apartmány Zadov, Závěsy a záclony K Beranovu Praha K Beranovu 10, 12, 13, 15, Šití záclon a závěsů Praha, Záclony a závěsy Rezidence Braník, Závěsy, šití záclon Praha, Záclony a závěsy Příbram, Záclony a závěsy Kurta Kondráda Praha, Šití záclon Střední Čechy, Záclony Kurta Hubera, Záclony Praha 9, Záclony a závěsy Český Brod, Záclony Praha, Záclony a závěsy Mělník, Šití záclon Praha, Záclony pro rodinné domy, Záclony Praha, Záclony U golfu Praha 10, Zatemňovací závěsy Praha, Záclony na míru Praha, Záclony Na Dračkách Praha 6, Záclony a závěsy Strančice, Závěsy na míru Praha, Interiérový designer Praha, Zatemňovací rolety Praha, Záclony Pod horkou Strančice, Stínění interiéru Praha, Residence Marina Nova Praha, Marina Nova záclony, Tesla Hloubětín, Záclony Praha 7, Daramis

NAPIŠTE NÁM