BYTOVÝ TEXTIL

závěsy praha

 

BUDIŽ SVĚTLO:) ANEB ZÁCLONY A ZÁVĚSY, HRA DNE S NOCÍ

Milujete svou pracovnu, ale z nedostatku světla vám v ní deadliny doslova padají na hlavu? Světlá ložnice byla vždycky váš sen, ale brzké ranní probuzení od sluníčka není zrovna med? Chcete být v centru dění, ale blízkost pouličních lamp a světelný smog města vás ruší? Jak zásadní roli hraje světlo a tma v našich životech a biologických rytmech pociťujeme na vlastní kůži všichni. Jen málokdy si to ale přímo uvědomíme a začneme situaci komplexně řešit. Pokud právě zvažujete vybavení bytovými textiliemi, vliv světla a tmy byste rozhodně neměli podcenit. Řekneme vám proč:

   

Cirkadiální rytmy jsou jakési biologické cykly, kterými naše tělo prochází každých cca 24 hodin. Dle ročního období a denní hodiny reaguje naše tělo změnami tělesné teploty, sekrecí hormonů, výší krevního tlaku apod. Zdaleka tu tak nejde jen o pocit pohodlí, ale hlavně o psychickou a fyzickou kondici. Záclony, závěsy, žaluzie a stínidla jsou jedním z nejdůležitějších prostředků, se kterými můžeme zdravé, estetické a funkční prostředí pro život zajistit.

Díky správné míře světla / tmy s pomocí bytových textilií na oknech:

· Se vám melatonin začne vyplavovat ve správný čas a bude se vám lépe usínat (v potaz je ale samozřejmě třeba vzít i vliv modrého světla z obrazovek). Například takové dimouty a blackouty jsou estetickou a zároveň velmi efektivní cestou, jak vytvořit dokonalou tmu pro vaše sladké sny. 

 

· Jako bonus (mimo vliv světla) vám lehké závěsy v teplých a silné dimouty v chladných místnostech pomohou ke správné regulaci teploty místnosti, snížení teploty těla a tedy i klidnému a zdravému spánku.

· S vhodně zvoleným zakrytím oken se pak ráno probudíte ještě před budíkem, sami, fresh a bez ostrého světla do očí. Není potřeba elektřina pro regulaci stínění a přidaná hodnota 100% zatemňujících závěsů je, že dekorují interiér

· Lehké, světlopropustné záclony a závěsy v pracovně vám pomohou k postupnému probouzení a efektivnímu udržování koncentrace během dopoledne, kdy je pozornost nejvyšší.

· Po obědě žádné padání hlavy! Díky regulaci světla bytovými textiliemi dosáhnete okolo 14:00 té nejlepší koordinace.

· Když se začne stmívat, žádný problém – správný výběr závěsů funguje dobře s pořízeným umělým osvětlením. 

· Zlepšíme i spánek a denní rytmy našich dětí. 

Jak vybrat ty správné materiály, barvy a kombinace, které vnesou světlo i laskavou tmu a klid přesně tam, kde potřebujete? Trh s bytovými textiliemi v posledních letech roste a roste, což je skvělá zpráva, zároveň je ale třeba mít dostatek informací, abyste se zorientovali v možnostech. Přesně to vám nabídne naše konzultace přímo u vás v interiéru pod vedením bytového designera s více než 10 lety praxe.

V potaz vezmeme:

· Orientaci místnosti

· Míru přirozeného světla během různých částí dne

· Celkové zařízení – včetně barev zdí, nábytku, podlahy a jejich schopnosti odrážet světlo

· Míru a formu umělého osvětlení v místnosti

· Dobu strávenou v místnosti 

Jednoduše nenecháme nic náhodě, myslíme na každý detail a vaše místnosti vybavíme tak, aby okna byla vaší cestou ke zklidnění, odpočinku, ale i energii a dobré náladě.

Neváhejte se na nás obrátit:) pomůžeme s klidným spánkem :) 

V nabídce máme 100% zatemňovací závěsy včetně závěsných systémů a montáže. 

Dimoutové zatemňovací závěsy které  zastíní z 78 – 93% 

Plissé rolety (žádné lamely a špatná údržba např. čištění a prosvítající pouliční lampy;) ) záclonové i zatemňovací, 100% blackoutové

Římské rolety, ale i víděňské rolety

Velvaria Horoměřice, Byty Waltariho, Realizace interiérů Rezidence u lesa, Waltariho Praha 9 Hloubětín, Lappi Hloubětín, Suomi Hloubětín, Záclony pro domy Sophie Schollové Praha 9, Realizace záclon a závěsů rodinné domy Praha 9 Čakovice, Na Pramenech, Záclony Forestviews, Záclony Liliová Kamenice, Záclony rodinné domy Schollova, Rodinné domy Nad robotou Dobřejovice Praha, Zatemňovací závěsy Waltariho Praha 9, Záclony Klučov

NAPIŠTE NÁM