10 DŮLEŽITÝCH KROKŮ PŘI ZAŘIZOVÁNÍ INTERIÉRU

CHYSTÁTE SE VYBÍRAT ZAŘÍZENÍ PRO VÁŠ DOMOV? 

Můj dům/byt, můj hrad! Aby domácnost splňovala svůj účel po funkční i estetické stránce, je třeba neopomenout žádný detail. Včetně dobře padnoucích závěsů, záclon bytového textilu a závěsných systémů pro záclony a závěsy.

Na co všechno byste tedy měli myslet při zařizování bydlení bytovými textiliemi?

Stejně, jako má stavba své posloupnosti, i vybavení interiéru vyžaduje kroky, které byste neměli přeskočit. Sepsali jsme je pro vás dohromady.

NEZAPOMÍNEJTE NA

1. Zanalyzujte si propozice místností

Orientace, množství a typ zasazení oken, atypické prvky… Kdo promýšlí předem, ušetří si čas, finance i řadu starostí.

2. Nechte se inspirovat

Možnostem v bytových textiliích se dnes už meze nekladou, a tak je často těžké udělat si jasnou představu. Moderní časopisy nebo třeba populární Pinterest vám pomohou vytvořit si svou myšlenkovou mapu. Vaše vize pak mohou nabrat ještě konkrétnější obrysy ve specializované vzorkovně-showroomu Dekor Studia na Praze 9 

3. Udělejte si jasno

S jakými barvami a materiály se vám dobře funguje pro jednotlivé místnosti a jejich účely? Lehké a vzdušné záclony v obývacím pokoji, kvalitní stínící závěsy nebo rolety pro vaše pohodlí do ložnice?

4. Nenechte se pohltit jen estetikou, myslete i na funkčnost

Každý člen rodiny by měl říct své potřeby, preference a naopak věci, přes které vlak nejede (vstávání, usínání, světlo, barvy, použité materiály).

5. Zaměřte se na jednotlivé části místnosti a sepište si komponenty, které by neměly chybět

V ložnici a obývacím pokoji věnujte obzvlášť velkou pozornost textiliím použitým okolo oken a na posteli či sedacím nábytku. Stejně tak v pracovních prostorech myslete na jednoduchost a funkčnost při regulaci soukromí a světla. V kuchyni pak berte na vědomí přítomnost vlhkosti a pachů.

6. Stanovte si rozpočet

Současná nabídka záclon, závěsů nebo rolet a stínidel je opravdu široká, obzvlášť ta naše v Dekor Studiu Praha. Zaměřujeme se na výběr toho nejlepšího na trhu tak, aby vám záclony, závěsy a bytový textil okolo oken dělal radost a dobře sloužily opravdu dlouho.

Možnosti a mantinely investice vám nicméně udají důležitý směr ve výběru. 

7. Čtěte, zajímejte se, sdílejte

Jako ve všem platí, že diskuzní fóra je třeba brát s rezervou – co člověk, to jiné gusto a preference. 

8. Vizualizujte

Nemusíte mít talent, důležité je, aby vaše představy dostaly jasnější obrysy tak, abyste je mohli konkrétněji uchopit. Se zbytkem už pomůžeme my.

9. Všeho s mírou

Jakmile se do něčeho intenzivně ponoříme, může se stát, že ztratíme kontakt s realitou. Je třeba myslet na to, že v interiéru budete trávit velké množství času, pokud možno v dlouhodobém horizontu. Nemělo by se tak stát, že vás po pár týdnech začnou určité aspekty přehlcovat. A my ještě připomínáme hlavní motto Dekor Studia Praha: Kvalita nad kvantitou!

10. Nechte práci na odbornících

Pokud nechcete nebo nemůže řešit všechny předchozí kroky, na vzhledu a funkčnosti vašeho interiéru vám ale skutečně záleží, pak je nejlepší svěřit celý proces designerovi interiérů, který s vámi budou v úzkém kontaktu, ale všechno samostatně promyslí a zařídí. Přesně takový – individuální a na míru šitý přístup, získáte s konzultacemi designéra Dekor Studia Praha. S bytovými textiliemi a službami v oblasti interiérového designu máme letité zkušenosti, které cení nejen stovky spokojených zákazníků, ale i profesní organizace, včetně Cechu čalouníku, jehož jsme členy. Bytový textil je naše doména a specializace, a tak naše služby často využívají sami architekti. Řešení v interiéru pro vás nejen navrhneme, naceníme, ale i vyměříme, ušijeme a zakomponujeme, a vy tak ušetříte za práci dalších specialistů. 

ŠITÍ ZÁCLON

Jsme jednoduše mistry krásného a pohodlného bydlení. Tak se na nás neváhejte obrátit, ať už potřebujete konzultaci nebo jen hledáte ty nejkvalitnější materiály pro naplnění vašich interiérových nápadů a plánů. 

 

 

Záclony pro domy Sophie Schollové Praha , Záclony Čakovice, Rodinné domy Nad robotou Dobřejovice, Záclony Praha, Závěsy U Řepory Řeporyje, Závěsy Mělník

NAPIŠTE NÁM