ZÁCLONY – KRÁTKÉ NEBO DLOUHÉ?

MĚLI BYSTE ZVOLIT KRÁTKOU NEBO DELŠÍ VARIANTU? 

Záclony a závěsy jsou jen u oken, i tak je ale při jejich výběru třeba myslet na místnost jako celek. Náš tip tak zní: Nejprve si ujasněte priority a podle nich pak uzpůsobte výběr materiálů i jejich délku. 

Délka záclon je v oboru docela ožehavé téma. Jsou studia, která doporučují svým zákazníkům záclony a závěsy až 3 nebo 4 cm nad zem. Takto ušité textilie ale ve výsledku působí jako špatně odvedená práce. Jakou záclonu zvolit si můžete přečíst zde: http://www.dekorstudiopraha.cz/inspirace/voal-nebo-organza/

Co se týká estetiky, tady platí: čím delší, tím lepší, vkusnější, efektivnější a elegantnější. 

Všechno je ale samozřejmě otázka vkusu. Názory se  tal často různí. My v Dekorstudiu se vždy snažíme o co nejlepší skloubení představ klienta s našimi zkušenostmi a situací v daném interiéru. 

Klienta tak upozorňujeme i na aspekty, které laika jen tak nenapadnou. Například, že u dlouhých záclon a závěsů je třeba počítat s tím, že nám tyto materiály vezmou část tepla. V případě těžkých závěsů je tento úbytek poměrně znatelný. Vyvstává tak otázka, jak moc a v jaké denní době topíme.

Pokud zapínáte topení, když nejste doma a máte okna do zahrady nebo Vám nevadí, že je do našeho interiéru vidět, když v něm nejste, jednoduše záclonky rozhrneme. Pokud ale topíme a zároveň se nechceme vzdát estetiky, můžeme závěsy na zimu stáhnout ozdobným úvazem ze stejného materiálu na úvazový háček. Možné je i střídání krátkých a dlouhých variant dle ročního období. Současná doba nabízí obrovské množství možností, a tak stojí za to okna klidně i několikrát za rok převléknout a pozměnit tak trochu celý interiér pokoje.

Další možností je dosáhnout s pomocí zatemňovacích rolet nebo žaluzií (ale ty vesměs svými mezerami světlo propouští a interiér pak nepůsobí až tak uceleným dojmem) zatemnění pokoje, a přes zimu mít závěsy pouze na straně jako dekorační šály. Záclonka už nám v topné sezóně teplo brát tolik nebude.;)

Potřebujete inspiraci? Prohlédněte si naše stránky, sledujte novinky na našich sociálních sítích, a v případě potřeby nás neváhejte kontaktovat. Přijedeme, poradíme, zaměříme, a ušijeme dekorace oken, které budou sedět přesně Vašemu interiéru;)

Těsíme se na spolupráci!   

DEKORSTUDIO PRAHA 

ZÁCLONY, ZÁVĚSY, BYTOVÝ TEXTIL PRAHA 

Chcete získat více informací?