ZÁCLONY KRÁTKÉ NEBO DLOUHÉ?

KRÁTKÉ ZÁCLONY NEBO DELŠÍ VARIANTA? 

Při výběru záclon a závěsů je potřeba interiér posuzovat jako celek. Je nutné, ujasnit si priority a dle nich pak uzpůsobit výběr materiálu a určit jeho délku.

Délka záclon je velice ožehavé téma. Znám studia, která doporučují svým zákazníkům záclony a závěsy až 3 nebo 4 cm nad zem. Takto ušité záclony ale ve výsledku působí jako špatně odvedená práce. Jakou záclonu zvolit si můžete přečíst zde http://www.dekorstudiopraha.cz/inspirace/voal-nebo-organza/

Co se týká estetiky, platí: čím delší, tím lepší, vkusnější, efektivnější, elegantnější.

Samozřejmě je to otázka vkusu. Názory se různí. My se vždy snažíme o nejlepší možné řešení pro daný interiér.

Je potřeba počítat s tím, že v případě dlouhých záclon a závěsů nám tyto materiály vezmou trochu tepla. V případě těžkých závěsů nám vezmou tepla z topení znatelně. Je potřeba si položit otázku, jak moc a v jaké denní době topíme.

Pokud topíme když nejsme doma a máme okna do zahrady nebo nám nevadí, že je do našeho interiéru vidět když tam nejsme, jednoduše záclonky rozhrneme. Pokud topíme a nechceme se vzdát estetiky, tak na zimu můžeme závěsy stáhnout ozdobným úvazem ze stejného materiálu na úvazový háček. Možné je i střídání krátkých a dlouhých variant dle ročního období. Dnes je na výběr tolik možností, že určitě stojí za to svá okna několikrát za rok převléknout a pozměnit tak trošku celý interiér pokoje.

Další možností je s pomocí zatemňovacích rolet nebo žaluzií (ale ty vesměs svými mezerami světlo propouští a interiér pak nepůsobí až tak uceleným dojmem) vytvořit zatemnění pokoje a přes zimu mít závěsy pouze na straně jako dekorační šály. Záclonka už nám v topné sezóně teplo brát tolik nebude;)

Nechte se inspirovat na našich stránkách, sledujte novinky u nás na facebooku a v případě potřeby neváhejte a zavolejte. Přijedeme, poradíme, zaměříme a ušijeme dekorace pro vaše okna, které budou sedět přesně Vašemu interiéru;)

S pozdravem  

DEKORSTUDIO PRAHA 

ZÁCLONY, ZÁVĚSY, BYTOVÝ TEXTIL PRAHA 

Chcete získat více informací?