KUSOVÉ ZÁCLONY: CO SI O NICH MYSLÍME MY

Záclony a závěsy jsou nestárnoucí stálicí bytových dekoracích. Mění se jen materiály, délky a vzory. V zahraničí, které určuje trendy, nenajdeme moc výsloveně krátkých záclon, tj. nad topení, nad parapet, 4 cm nad zem atp. Módním trendům dominují spíše záclony až na zem. Interiér s nimi totiž vždy působí elegantněji a celistvěji, kompozice celého pokoje je pak sjednocená a celkový dojem honosnější. Vyhneme se s nimi navíc i nechtěnému pronikání světla, například pod parapetem. Jak sluníčko po obloze cestuje, mění se i jeho úhel svitu směrem k našim oknům. 

Často sklouzeme k nákupu věcí IHNED, což umožňují velkovýroby s nízkými cenami pro velké obchodní domy. Ty většinou volí rozměry převážně kusových záclon s takovou metráží, aby bylo možné je použít na okna většiny rozměrů. 

Zákazníci zaujatí cenou (ne moc kvalitního) materiálu jsou pak přesvědčeni, že pro jejich okna jsou kusové záclony to nejlepší řešení. Po zavěšení na okna se ale často dostavuje rozčarování jak u majitelů, tak u švadlen, které tyto materiály upravují na míru. Tyto materiály totiž často nelze stříhat po niti, což je pro švadleny zásadní v rámci přípravy. Švadlena pak musí materiál pečlivě centimetr po centimetru odměřovat, což znamená, že zákazník, který se snažil ušetřit, ve výsledku neušetří za šití, pokud se nejedná o domácí práci. V celkovém výsledku investují peněz mnohem více – první volba byla levná kusová záclona, hned za ní následuje pomoc profesionála a zakázkové šití. Obecně jednoduše platí:  Jakákoli kusová záclona s univerzálním rozměrem na okna nikdy neudělá takový efekt, jako záclona ušitá na míru.

Pokud přece jen kusové záclony, tak ve více než dvou kusech, aby řasení odpovídalo alespoň 1:2. My v Dekorstudiu Praha se domníváme, že kupovat kusové záclony ale není třeba. Na trhu jsou velice kvalitní materiály, které lze pořídit už od 80 Kč, a které lze následně na míru upravit-ušít s řasením přímo na Vaše okno. Výsledek je pak i za minimální cenu maximální. ;) Pracujeme v Praze a okolí, přímo ve Vašem interiéru;). 

Návrh vzniká postupně, v několika krocích:

  • při konzultaci (včetně i telefonické) se zeptáme na Vaší představu
  • přijedeme k Vám do interiéru i s ukázkou materiálů a zaměříme okna
  • na základě vybraných materiálů vypočítáme předběžnou kalkulaci, přímo Vám na míru, dle Vašich představ a možností
  • doladíme detaily
  •  zrealizujeme

Asi vás tak nepřekvapí, že kusové záclony neprodáváme – jsme profesionálové, kteří přizpůsobí nabídku přímo Vaší poptávce a vyberou pro Vás a Váš domov to nejlepší možné řešení za cenu, kterou určujete Vy. Nabízíme záclonky už od 88 Kč.

K dispozici navíc máme velké množství kvalitních materiálů a zakázkové šití záclon i závěsů v Praze a širokém okolí. 

 

Na konzultaci můžeme přijet i k Vám! Probereme, jaký nábytek / jaké barvy plánujete v bytě mít ( pokud ho ještě nemáte). Vše porovnáme i s barvou sedačky či postele, a poradíme s výběrem vhodného materiálu dle Vašich preferencí. Společně si projdeme všechny možné varianty řešení Vašeho interiéru s pomocí záclon, závěsů a jiných textilních doplňků.

Poté si u nás můžete nechat zhotovit celou zakázku nebo pouze převzít materiál.

 

Chcete získat více informací?

DEKORSTUDIO PRAHA 

ZÁCLONY, ZÁVĚSY, BYTOVÝ TEXTIL PRAHA