VOÁL NEBO ORGANZA?

Voál! Že tenhle název slyšíte poprvé? Jméno této záclony je odvozeno z francouzského slova, které lze přeložit jako závoj. Už tento název napovídá, že se jedná o materiál, který se velmi hodí k použití pro design interiérů. A to hlavně na okna! Voál je lehká, světlo-propustná tkanina, která zútulní každý pokoj. Je velice ceněna pro svou nadčasovost a jednoduchost. Jednou z jejích hlavních výhod je, že v interiéru nepotlačuje ostatní dekorace, ale pouze je vhodně doplňuje. 

Voál je velmi oblíbený i díky atraktivní ceně. V Dekorstudiu Praha nabízíme voály ve třech základních barevných odstínech. Jedná se o sněhově bílou, lomenou bílou a krémovou. Máme ale i širokou škálu barev pastelových. Spodní strana je opatřena olůvkem, které pomáhá materiálu pěkně splývat. Vhodné řasení – dokonalý výsledek! ;) 

No a pak je tu organza. Organza je oproti voálu tužší tkanina. Zároveň je ale lehká a její tuhosti se tak netřeba obávat. Záclony z organzy se řadí k luxusnějším typům textilií. Tento materiál je tkaný velmi hustě a z jemných vláken. Působí tak velmi lehce a vzdušně. Oproti voálu je ale také o něco dražší. Vyšší cena je dána tím, že se tato látka tká mnohem déle a z více vláken než běžné tkaniny, a dražší je i samotný materiál na tkaní. Výsledek za to ale vždy stojí – je velice efektní a působí vznešeně. 

V naší nabídce naleznete organzy barevné, se vzorem, bez vzoru, s leskem i bez lesku.  

Zakládáme si na tom, že každý interiér je zcela individuální, stejně jako lidé, kteří v něm bydlí, proto Vám jednoznačně nedoporučujeme zjednodušenou cestu: ložnice = organza, obývací pokoj = voál. Zakládáme si na tom, že naše práce dolazuje celkový vzhled interiéru a proto je třeba  interiér vnímat jako celek, včetně vhodného sladění záclon s ostatními prvky v interiéru. 

Pokud si nejste jisti, jaký materiál zvolit – jestli použít do Vašeho interiéru voál nebo organzu, rádi Vám pomůžeme. 

DEKORSTUDIO PRAHA 

ZÁCLONY, ZÁVĚSY, BYTOVÝ TEXTIL, ZÁVĚSNÉ SYSTÉMY PRAHA 

Chcete získat více informací?