ZÁCLONY A ZÁVĚSY V INTERIÉRU

Organzy, vypalované záclony, voály, batistové záclony, crashové záclony, hladké záclony, síťované záclony, vitrážkové záclony, vyšívané záclony, nehořlavé záclony, záclony s dětským motivem, vypalované záclony.  

Závěs je druh textilie, který se používá jako módní doplněk v  interiéru, jako dekorace prostoru a jako pomůcka pro zamezení pronikání světla z/do budovy. Je vyráběna z nejrůznějších tkaných materiálů a má různé barevné odstíny v závislosti na vkusu pořizovatele. Mohou být jednoduché nebo podšívkované. Je velké množství materiálů a druhů. 

Textilie hrají v interiéru poměrně velkou roli, mohou celkový styl podtrhnout, ale také pokazit. Jedná se totiž o velkou dekorativní plochu, kterou jen tak někdo nepřehlédne.

Každý interiér je individuální, stejně jako lidé, kteří v něm žijí, proto se snažíme s přihlédnutím na potřeby a preference klienta najít vždy nejlepší a nejefektivnější řešení barev, ceny i materiálu. 

Moderní je návrat k přírodním materiálům, dekorační materiály umělé se ale mnohem lépe udržují. Doporučuji je do pračky složit, aby se nám nepolámala vlákna. Dále doporučuji záclony URČITĚ NEBĚLIT. Některé materiály mají při bělení chemickými prostředky tendenci šednout, tím si záclonu úplně zničíme.

90% materiálů lze prát v pračce. Jedná se o jemné praní, pouze na 30, maximálně na 40 stupňů. Jen se musí prát poskládané, protože se v pračce lámou. Pokud jde o sílu vlákna a o vzorek, záleží na tom, kam záclony kupujeme. Obecně lze říci, že čím silnější vlákno, tím méně světla propustí. O vzorku platí totéž – čím je větší, tím méně je propustný pro světlo – ale i pro zvědavé pohledy sousedů. V dnešní době existují záclony jednostranně neprůhledné, které sousedům zkazí i poslední zábavu. Záclony s velkým vzorem se nehodí do malých pokojů. Dáváme je tam, kde je hodně prostoru, který chceme opticky zmenšit a také tam, kde je místnost relativně prázdná. Pruhy shora dolů místnost opticky zvyšují, vodorovné proužky ji zase rozšiřují.

Každý interiér vyžaduje individuální přístup.

Výběr barvy a vzoru hraje důležitou roli. Závěsy mohou totiž opticky změnit rozměry místnosti. Dekorace okna může na první pohled upoutat nebo naopak jen nenápadně podtrhovat vybavení místnosti a vhodně místnost doplnit.

Chceme místnost prosvětlit, použijeme lehký, průsvitný materiál. Těžší materiál brání slunci, tlumí hluk, reguluje teplotu, lépe chrání naše soukromí a v neposlední řadě cloní nepěkný výhled z okna.

Tmavé barvy místnost opticky zmenší, světlé ji naopak zvětší, rozjasní, méně kontrastují se stropem a stěnami.

Jasné barvy místnost prokreslí a zkrátí, zatímco tlumené tóny ji opticky protáhnou.

Nabízíme velký výběr materiálů od klasických záclon až po všívaný voál. Najdete u nás hladké voály, organzy, len, vyšívaný len, ale i imitaci lnu, která se tolik nemačká jako len klasický. Nabízíme i blackoutové materiály. Šijeme záclony, závěsy, přehozy, polštáře. Nabízíme kolejnice i dekorativní závěsnou techniku, samozřejmostí je i montáž.

Pokud si nevíte rady, využijte našich služeb ;) společně si poradíme ;)  

těšíme se

Chcete získat více informací?

DEKORSTUDIO PRAHA

ZÁCLONY, ZÁVĚSY, BYTOVÝ TEXTIL NA MÍRU PRAHA