CO VŠECHNO DOKÁŽÍ ZÁCLONY A ZÁVĚSY V INTERIÉRU

Organzy, voály, vypalované, batistové, crashové, hladké, síťované, vitrážkové, vyšívané, nehořlavé záclony, záclony s dětským motivem…

Jsou druhy textilie, které se používají jako módní doplněk v  interiéru, jako dekorace prostoru a jako pomůcka pro zamezení pronikání světla z/do budovy. Jsou vyráběny z nejrůznějších tkaných materiálů a mají různé barevné odstíny v závislosti na vkusu pořizovatele. Mohou být jednoduché nebo podšívkované. 

Textilie hrají v interiéru zásadní roli – mohou celkový styl podtrhnout, ale také shodit. Jedná se totiž o velkou dekorativní plochu, kterou jen tak někdo nepřehlédne.

Každý interiér je individuální, stejně jako lidé, kteří v něm žijí, proto se snažíme s přihlédnutím na potřeby a preference klienta najít vždy to nejlepší a nejefektivnější řešení barev, ceny i materiálu. 

IN je návrat k přírodním materiálům, pravda je ale taková, že umělé dekorační materiály se mnohem lépe udržují. Do pračky je doporučujeme složit, aby se nepolámala vlákna. Stejně tak doporučujeme záclony ROZHODNĚ NEBĚLIT. Některé materiály totiž mají při bělení chemickými prostředky tendenci šednout, čímž si záclonu zcela zničíme. 90% materiálů lze jednoduše prát v pračce. Mělo by se jednat o praní jemné, pouze na 30, maximálně na 40 stupňů.

 

Pokud jde o sílu vlákna a o vzorek, záleží na tom, kam záclony pořizujeme. Obecně lze říci, že čím silnější vlákno, tím méně světelné propustnosti. O vzorku platí totéž – čím větší, tím méně je propustný pro světlo, ale i pro zvědavé pohledy kolemjdoucích a sousedů. I tento aspekt má ale efektivní řešení – existují už záclony jednostranně neprůhledné, které zkazí zvědavcům zábavu. Záclony s velkým vzorem se nehodí do malých pokojů. Dáváme je pouze tam, kde je hodně prostoru, který chceme opticky zmenšit a také tam, kde je místnost relativně prázdná. Pruhy shora dolů místnost opticky zvyšují, vodorovné proužky ji zase rozšiřují.

Co interiér, to individuální přístup. 

 

Výběr barvy a vzoru je klíčový pro celkové vnímání interiéru. Závěsy mohou totiž opticky změnit rozměry místnosti. Dekorace okna může na první pohled upoutat nebo naopak jen nenápadně podtrhovat vybavení a vhodně místnost doplnit.

Chceme-li místnost prosvětlit, použijeme lehký, průsvitný materiál. Těžší textilie sice brání slunci, ale mají také své výhody – tlumí hluk, regulují teplotu, lépe chrání naše soukromí, a v neposlední řadě cloní nepěkný výhled z okna.

 

Tmavé barvy místnost opticky zmenší, světlé ji naopak zvětší, rozjasní, a méně kontrastují se stropem a stěnami.

Jasné barvy místnost prokreslí a zkrátí, zatímco tlumené tóny ji opticky protáhnou.

V Dekorstudiu Praha nabízíme široký výběr materiálů, od klasických záclon až po všívaný voál. Najdete u nás organzy, len, vyšívaný len, ale i imitaci, která se tolik nemačká jako len klasický. A nabízíme dokonce  i moderní a oblíbené blackoutové materiály. Šijeme záclony, závěsy, přehozy, polštáře, a postaráme se i o  kolejnice a dekorativní závěsnou techniku. Finální montáž je pak samozřejmostí. 

Pokud si nevíte rady, využijte našich služeb. Společně si poradíme. ;)  

Těšíme se! 

Chcete získat více informací?

DEKORSTUDIO PRAHA

ZÁCLONY, ZÁVĚSY, BYTOVÝ TEXTIL NA MÍRU PRAHA