PROČ NA BARVĚ ZÁLEŽÍ

záclony praha

„Nebe je modré, tráva zelená, oheň červený… vše má nějakou barvu:)“

Co je to vlastně barva a jak na nás působí?

Dalo by se říci, že základní barvy máme tři. Červenou, modrou a žlutou.  Z těchto tří barev za pomoci černé můžeme udělat ty další.

Zrak je podobně jako jiné smysly vyvinut u mužů a žen různě. Tam kde muži vidí oranžovou, ženy vidí broskvovou, meruňkovou nebo lososovou :) Je to dáno celkovou odlišností mezi muži a ženami. Muži mají barevné elementy napojeny na jiné buňky.

Barvy jsou mocné. Ať se jedná o ty základní nebo o další barvy v různých odstínech. V interiéru je barva pomocník, který nám pomáhá doladit prostor. Pomocí barev můžeme ovlivňovat emoce, náladu a dokonce se i léčit.

Modrá dle psychologů: je barvou klidu, uspokojení a souladu

Zelená dle psychologů: Ten, kdo dává přednost zelené barvě, si za všech okolností stojí za svým, nezalekne se žádných překážek. Má sklon pečovat o druhé, ale také je rád ovládá a kontroluje. Touží po obdivu a uznání

Červená dle psychologů: je výrazem životní síly, aktivity, potěšení z činnosti a dobrého kontaktu s okolím. Značí touhu po silných a hlubokých zážitcích, po úspěchu

Teplá, jasná žlutá dle psychologů: působí povzbudivě, osvobodivě. Tato barva symbolizuje změnu a nový začátek

Barvy v interiéru jsou obzvláště důležité. Jsou na velké ploše.

Barvy působí na člověka třemi základními způsoby – aktivně, pasivně a neutrálně. Světlé barvy jsou expanzivní a vzdušné, což dodá pokojům dojem, že jsou větší a jasnější. Tmavé barvy jsou propracované a teplé, ve velkých místnostech působí intimnějším dojmem.

Teplé barvy a jejich působení

Teplé barvy obecně povzbuzují fyzickou aktivitu a působí dynamicky. Vyvolávají skutečně pocit tepla, podle odstínu a sytosti působí až nápadně či dráždivě. Mají vliv na činnost a zvyšují výkon.

Studené barvy a jejich působení

Studené barvy naopak aktivitu tlumí. Vyvolávají pocit chladu a odstupu, ale také nás uklidňují. Ve světlejších tónech přináší úlevu pro zrak a podporují relaxaci.

 

Přijďte si k nám vybrat tu svou ;)  

Více o barvách v interiéru a jak si vybrat tu správnou se dočtete v našem dalším článku http://www.dekorstudiopraha.cz/inspirace/vyber-vhodne-barvy-zavesu-a-vzoru-zavesu/

DEKORSTUDIO PRAHA 

ZÁCLONY A ZÁVĚSY NA MÍRU

Chcete získat více informací?