ZATEMŇOVACÍ ZÁVĚSY BLACKOUT

závěsy praha

Není „blackout“ jako blackout!

Jak si vybrat zatemňovací závěsy a jak si nekoupit závěsy nazvané jako Blackout, které ve skutečnosti blackoutem nejsou?

Co vlastně znamená slovo blackout?

Úplné zatemnění. 

Většina internetových i kamenných obchodů nabízí velké množství zatemňovacích závěsů, nazvané jako blackout, které ve skutečnosti blackoutem nejsou. V internetovém obchodě není možné se špatné koupi vyvarovat a reklamovat zatemňovací závěsy nazvané jako Blackout nemusí být jednoduché. Pokud vybíráte Blackoutové závěsy v kamenné prodejně, můžete si jejich světlu propustnost ověřit pomocí tak jednoduché věci, kterou má dnes již téměř každý při sobě – svítilnu na telefonu. 

Svítilnu přiložíte z rubu látky a pokud vidíte ostré světlo s námahou, jedná se opravdu o blackoutové závěsy. Pokud přece jen světlo vidíte velmi dobře, nezdá se Vám, že vlákna látky světlu nedají proniknout na líc, jedná se o závěsy dimoutové

Oba materiály jsou zatemňovací a málo světlo propustné. Rozdíl mezi nimi je ten, že 100% blackoutový materiál má z rubu světlu nepropustný gumový zátěr, který zajistí úplnou světelnou neprostupnost. Dimout je tkán speciální technologií, kdy je látka tvořena třemi vrstvami, přičemž prostřední vrstva je vyrobena z černé příze nepropouštějící světlo. Prostřední černá zastiňovací vrstva při běžném pohledu není patrná. Viditelná je pouze při důkladném zkoumání v místě střihu.  

   

Název blackout se vžil obecně pro materiály, které mají větší zastiňovací schopnost než běžné závěsy. Pokud je třeba místnost skutečně zatemnit,  například pro možnost denního spánku, do promítacích místností a podobně, pak je nutné zvolit 100% blackout. BLACKOUTOVÉ ZÁVĚSY se hodí do ložnic a dětských pokojů. Výborně Vás pomohou ochránit nejen před nežádoucím světlem, ale i před vedrem od letního slunce.

DIMOUTOVÉ ZÁVĚSY jsou nejen funkční, ale vypadají velmi krásně. Výběr barev je opravdu velký. 

Tento druh materiálů se velmi dobře hodí k velkému množství druhů záclon. Voály, organzy, ale i lněné záclony vypadají vedle blackoutu či dimoutu velmi hezky. Údržba je velmi snadná.

 

 

 

 

V naší nabídce si můžete vybrat z velkého množství vzorů blackoutů i dimoutů. Jednobarevné i potištěné, dětské i elegantní, hladké i s hrubší strukturou, se zátěrem i bez něj. Pro hotely, školy, školky, konferenční místnosti, firemní prostory máme i blackouty nehořlavé. V nabídce máme i blackoutové navíjecí i plissé rolety. 

 

Na co si dát u výběru pozor?

Pozor na kusové zatemňovací závěsy! Počítejte s přesahy u oken, jinak Vám bude světlo pronikat do místnosti po stranách a Váš spánek do kterého jste investovali, stejně nebude uspokojen. Jakákoli „škvíra“ pokud se jedná o blackout vypadá nehezky. Někomu vadí, někomu ne, ale myslete na to;) Velmi dobře si tedy při koupi kusových závěsů spočítejte spotřebu a řasení materiálu. 

   

100% zatemňovací závěs blackout 

 

V nabídce máme i zatemňovací rolety plissé 

Více z realizací naleznete na našem Facebooku nebo Instagramu

 

Napište nám ZDE:

Residence Velvaria Praha, Chateau Troja Residence Praha, Rezidenční komplex Green Side Praha, Residence Pomezí Praha, Residence Churchill Praha, Rezidence Neklanka Praha, Byty Rezidence Pergamenka Praha, Byty Nová Elektra Praha, Byty Britská čtvrť Praha, Rodinné domy Black Roofs Praha záclony, Rodinné domy Lipenecký park Praha, záclony pro nové domy Pod Humny Praha, Řadové domy Klánovický les Praha záclony a závěsy, Záclony domy Ořechovka Praha, Nové byty u metra Prosek, Rodinné domy Herink, Rezidence Waltrovka