ZÁVĚSY OKNŮM NA MÍRU

Jak určit správnou šířku a délku závěsů? Jak spočítáme spotřebu materiálu na závěsy? (jednoduchá šíře 140 a dvojitá šíře 280).

Jak docílit dokonalého efektu s použitím záclon a závěsů v interiéru? 

Velkou chybou při počítání spotřeby záclon a závěsů je počítat záclonu nebo dekorační závěs dle rozměrů výklenků. Spotřeba materiálu se počítá dle délky závěsného systému. U délky závěsného systému je potřeba počítat s přesahy, u přesahů je potřeba kalkulovat s množstvím materiálu (myslet na to jak velké množství dekoračního materiálu bude např. u závěsů shrnuto na okraji), aby přesah kolejnic nebyl tak malý, že nám závěs bude zasahovat do okna tolik, že nám bude brát světlo v prostoru, když pomineme to, že nám bude překážet a mohl by se i zničit špatným umístěním (přivíráme ho do okna, protože fouká vítr a závěs překáží). Nejdříve je potřeba ujasnit si, zda máte zájem o kolejnice stropní nebo na konzolky, pomoci vám se rozhodnout může cit pro prostor v poměru velikost místnosti – výška stropu. Kolejnice na konzolky se umisťují nad okenní výklenek, opět velkou roli hraje cit pro prostor. Standardně se umisťují 10 cm nad okenní výklenek, každý interiér je ale originální, každý si proto žádá individuální pohled a přístup.
Pokud zvolíme kolejnice stropní, je potřeba myslet i na odsazení závěsného systému od stěny směrem do prostoru. To proto, aby se nám v celkovém výsledku záclona nebo závěs neválel po topení. Je potřeba vycházet nejen z míry výklenků, ale i celkového prostoru (k čemu místnost slouží a prostoru kolem oken). 

Zatemňovací závěsy, nemačkavé záclony 

 

Od kolejnic nebo jiného závěsného systému se pak počítá výška pro šití záclon a závěsů. Také lze počítat výšku od země ke stropu. Důležité je i upevnění záclon k závěsnému systému. Je potřeba myslet na to, zda na zácloně či závěsu chceme mít řasící pásku ( a jakou) nebo tunýlek, či žabky a také na správné řasení, aby celkový výsledek nevypadal tak, že jsme si před okno natáhli poměrně drahou plachtu. Při počítání spotřeby materiálu myslíme i na to, zda chceme kolejnici zakrýt, či nikoli. 

 

 

Pro návrh závěsů právě pro vaše okno nás neváhejte kontaktovat. Dodáváme i závěsné systémy, rolety, rolety plisé, včetně montáže. 

https://www.firmy.cz/detail/13191376-dekor-studio-praha-praha-branik.html 

Dekorace oken v interiéru od návrhu až po realizaci. Navrhneme a ušijeme pro vás na zakázku bytový textil, záclony, závěsy, úvazy, římské rolety aj. Dodáváme kolejnice, garnýže včetně montáže. V nabídce máme dekorační, potahové a funkční látky. Záclony se snadnou údržbou a zatemňovací závěsy mnoha typů a barev. Konzultace a odborné zaměření přímo u vás v interiéru. 

Po domluvení schůzky je možné navštívit i naši vzorkovnu

 

Ul. Prosecká, Praha 9 

Videa z realizací naleznete i na instagramu 

https://www.instagram.com/dekorstudiopraha/

NAPIŠTE NÁM

ZÁCLONY SCHOLLOVA PRAHA, ZÁCLONY KURTA HUBERA PRAHA, ZÁCLONY SOPHIE SCHOLLOVÉ